Soutěž „Wiki Mělník“

Soutěž o nejlepší „SketchUp“ možné budoucí podoby města Mělníka.

Sponzorem soutěže je společnost Google.

Soutěžící mají za úkol pomocí nástrojů Google SketchUp a Google Earth navrhnout úpravu centra Mělníka a řešení jeho problémů, jak je popsal na přednášce na konferenci Plánování města budoucnosti s Google Pavel Průcha, vedoucí Odboru výstavby a rozvoje MÚ Mělník.

Vybráni budou dva vítězové soutěže, jednoho vybere porota složená z předních architektů, druhého vyberou občané Mělníka. Pro oceněné autory jsou připraveny tyto ceny: smartphone G1 s operačním systémem Google Android a tři licence Google SketchUp Pro.

Zaslání soutěžních prací

Soutěžní práce zasílejte od 29. července do 30. září (POZOR ZMĚNA, PRODLOUŽENO!!!) na adresu futurecities@gug.cz v následující podobě:

  1. Vaše jméno a cca 1 větu o vás
  2. Komentář k soutěžní práci o délce nejvýše 2000 znaků.
  3. Odkaz na fotografie nebo video stávající lokality, nahrané do Webového alba Picasa nebo na YouTube
  4. Odkaz na snímky nebo video vašeho nového modelu v Google Earth, nahrané do Webového alba Picasa nebo na YouTube
  5. Odkaz nebo odkazy na na prostorový model nebo modely nahrané do Galerie 3D objektů.

Vystavení soutěžních prací

Soutěžní práce budou od 29.7. vystaveny na adrese http://futurecities.gug.cz , kde bude možné je i komentovat veřejností.

Nástroje pro soutěž

Dotazy k soutěži, prosím, zadejte ve Fóru a podpoře soutěže.

Soutěž o nejlepší možné budoucí podoby města Mělníka nabízí soutěžícím k použití řadu nástrojů a služeb společnosti Google:

Google SketchUp (http://sketchup.google.com/) je výkonný software pro operační systémy MS Windows 2000/XP/Vista a Mac OS X, který je uživatelsky orientovaným nástrojem pro tvorbu, úpravu a sdílení 3D modelů. Prostorové budovy budov je možné snadno umístit do reálných míst například v geografických informačních systémech. Ve srovnání s dalšími programy pro 3D modelování vyniká snadností jejich tvorby a možností kooperace s dalšími službami a systémy, právě proto je široce oblíben nejen mezi neprofesionály, ale například i ve veřejné správě či školství.

Google Earth (http://earth.google.com/) je virtuální globus, který zobrazuje satelitní snímky, mapy, terén, prostorové budovy, galaxie ve vnějším vesmíru i oceánské příkopy na mořském dně. Jeho prostřednictvím můžete kromě jiného i zobrazovat a sdílet prostorové modely budov, jak reálných, tak plánovaných, a vytvářet tak snadno a rychle i své vize. Sdílení takovýchto vizí může pomoci nejen při tvorbě územních plánů, ale i občanské společnosti k participaci na vývoji regionů.

Google Galerie 3D objektů (http://sketchup.google.com/3dwarehouse/) je celosvětové online úložiště 3D modelů umožňující vyhledávání a které obsahuje modely od budov přes vesmírné lodi až po abstraktní umění. Modely si může kdokoli stáhnout a otevřít například v programu Google SketchUp. Prostorové modely budov pak lze také zobrazit v aplikaci Google Earth.

Webová alba programu Picasa (http://picasaweb.google.com/gallery.sketchup) je celosvětové online úložiště obrázků a fotografií, které můžeme využít jako album pro dokumentaci návrhů.

YouTube (http://www.youtube.cz/) je celosvětové online úložiště videí, které umožňuje vyhledávání a sledování videa mnoha způsoby,ať už v prohlížeči osobního počítače, ale také na mobilních zařízeních. V rámci této služby je také možné navazovat kontakty s ostatními uživateli YouTube v rámci sdílených zájmů. Vytvořené video lze snadno šířit po celém světě i na vlastních webových stránkách, kam je možné je snadno vkládat.

Pro práci se službami Google potřebujete Účet Google

Účet Google je jednotný přihlašovací systém, který vám umožňuje přístup:

  • k bezplatným produktům Google, mezi které patří iGoogle, Gmail, Skupiny Google, Picasa, Historie webu a další,
  • ke službám AdWords a Google Checkout.

Pokud jste některé z těchto produktů využívali již dříve, Účet Google již máte. Chcete-li vyzkoušet nové produkty Google, jednoduše se přihlaste pomocí stávajícího Účtu Google.

Uživatelské jméno k vašemu účtu je e-mailová adresa, kterou jste zadali při vytváření svého Účtu Google. Používáte-li službu Gmail, přihlaste se pomocí uživatelského jména služby Gmail.

Pokud Účet Google nemáte, můžete si jej vytvořit nyní (https://www.google.com/accounts/NewAccount?hl=cs).

Poznámka o službě Gmail: Když se zaregistrujete ke službě Gmail, získáte Účet Google, který vám umožní přístup ke všem výše uvedeným produktům Google. Až budete vyzváni k přihlášení, jednoduše zadejte uživatelské jméno a heslo služby Gmail. Ačkoli vytvoření Účtu Google vám automaticky nezajistí přístup ke službě Gmail, službu Gmail můžete do svého stávajícího účtu kdykoli přidat. Služba Gmail nenahradí vaši aktuální e-mailovou adresu, stane se však primární adresou ve vašem Účtu Google.

Reklamy

Napsat komentář »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.
Entries a komentáře feeds.

%d bloggers like this: